• 0236 214 01 40
  • sales@talesplastik.com.tr
  • Sunum

Ar-Ge

Analiz

Üretimini yaptığımız tüm kalıp ve plastik enjeksiyon ürünleri tamamlanmış bir bütünün parçalarıdır; bizler bu parçaları hazırlarken bütünü hayal ederek üretiyoruz. İşte bu sayede nihai üründe yaşanabilecek sorunları öngörerek analizden montaja dek geçen tüm süreçte sıfır tolerans ile çalışmaktayız.

Ürün tasarımından, teslimata kadar olan bu aşamalar büyük titizlikle takip edilmektedir. Kalıp tasarımına başlamadan önce, parçanın kalıplanabilirlik analizi hazırlanarak tasarım stratejisi belirlenir, üretilecek parçanın analizi, toleransları kontrol edilir. Teknik resim üzerindeki bilgi yazıları ve üretilecek makinenin özellikleri de dikkate alınarak kalıbın ön tasarımı müşteri ile paylaşılır.

Mühendislik

Mühendislik departmanımız; endüstriyel tasarım, analiz ve hesaplamalar, prototipleme, test ve kontroller, maliyetlendirme ve üretime geçişte size gerek duyduğunuz desteği sağlar. Üretilecek olan ürünün miktarı, kullanım yeri, üretimin yapılacağı makina v.s. gibi üretim için gerekli tüm faktörler göz önünde bulundurularak optimal kalite (+1) ve büyüklükte kalıp tasarımı yapılarak maliyet dengesi kurulması sağlanır. Üretimde oluşabilecek, çarpılma, çöküntüler, boşluklar gibi, hatalar henüz tasarım aşamasındayken müdahale edilir. Statik mukavemet, akış, dolum ve sıcaklık analizleri yardımcı mühendislik programlarından faydalanılarak ürün ve kalıp tasarımı 3D-CAD ortamında hazırlanır.

Kalite

ISO 9001:2015 uluslararası sistemlerine uygun üretim yapmaktayız. İmalatını yaptığımız kalıp ve plastik enjeksiyon parçalarının; kalibrasyonu yapılmış uygun alet-techizatlarla tek tek boyutsal ölçüm ve kontrollerini yapmaktayız. Kalite kontrol formuyla belirlenen ölçüm aralıklarına göre üretilen parçaların kontrolü sağlanmaktadır. Üretimin her aşamasında periyodik kontroller yapılıp, kalıp yapım zincirinin bozulması engellenmektedir. Kalıp, plastik enjeksiyon veya parça üzerinde yapılan değişiklikler ürün revizyon formuyla kayıt altına alınmaktadır. Ölçümü yapılan her parçaya seri numarası yazılmasıyla; müşterilerimize kalıplarını teslim ettikten yıllar sonra bile aynı ölçü ve toleransta kalıp parçası temin etme garantisi vermektedir.